Bu proje Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir.

TÜRSAB SBM DEĞERLENDİRİCİLER ARIYOR

2018-07-16 17:32:11 tarihinde yayınlandı.

TÜRSAB SBM’de "Değerlendirici" Olarak Çalışmak İster misiniz?
  

TÜRSAB SBM’de Değerlendirici* olarak görevlendireceğimiz kişilerin Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından düzenlenen seminerlere katılımı zorunludur.

Bu çerçevede, MYK tarafından düzenlenecek seminerlere katılım sağlamak isteyen değerlendiricilerin TÜRSAB Sınav ve Belgelendirme Merkezi'ne başvurmaları gerekmektedir.

*Değerlendirici: TÜRSAB SBM bünyesinde açılacak olan performans sınavlarını değerlendiren kişidir. Sınavlarda günlük ücret tarifesi uygulanmaktadır.


Değerlendirici Ölçütleri:

Değerlendirici, Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hizmetleri sektörlerindeki Ulusal Meslek Standardı'nda öngörülen görevleri değerlendirebilecek yetkinlikte olmalıdır. Bu kişilerin aşağıdaki şartlardan en az birini sağlaması gerekmektedir:

- Turizm Meslek Liseleri, Meslek Yüksek Okulları ve Turizm Fakültelerinde Turizm İşletmeciliği ve Seyahat İşletmeciliği konularında eğitim veren kurumlardaki öğretmen/öğretim görevlilerinden en az 3 yıllık deneyime sahip kişiler,

- Seyahat acentalarının yönetim birimlerinde en az 5 yıl görev yapmış kişiler,

- Meslek örgütlerinin ve ilgili kamu kurumlarının seyahat ve turizm ile ilgili birimlerinde en az 5 yıllık deneyime sahip kişiler,

değerlendirici olabilirler.


Ayrıntılı Bilgi İçin:

TÜRSAB SBM 0312 222 07 02 - 03

www.tursabsbm.org.tr